Trekking
Trekking
İznik'in muhteşem doğasını adım adım, sindirerek yaşamak için...

Evliya Çelebi’nin “Dünyada 5.Mevsimin görüldüğü yer” olarak nitelediği İznik doğasında ister ünlü “Evliya Çelebi Yolu” ‘nda, isterseniz de pek keşfedilmemiş gizemli patikalarda kuş sesleri içinde dolaşmanın keyfini mutlaka yaşamalısınız. Yürüyüşünüz bazen meyve bahçelerinin içinden, bazen de bir köy kahvesinin önünden geçecek, köy çeşmesinden kana kana su içecek, bazen de odun ateşinde demlenmiş çayları yudumlarken yorgunluğunuzu atacaksınız.

#

Yürüyüş Malzemelerimiz:

Yürüyüş batonu : 3 aşamalı, kapalı uzunluğu 70 cm. en uzun açıklığı 135 cm. teleskopik, ergonomik kabzeli, termo malzemeden sap kısmı olan, kış, koruma ve sivri uçlu kullanıma uygun takılıp çıkarılabilir, tungusten uçlu, uçları olan, el kayışlı, ( perlonlu ) hafif baton.

Matara – Termos : Koku yapmayan, çit duvarlı, yalıtımlı, yarım litrelik matara / termos

Çanta : Terlemeyi önleyen sert sırt sistemine sahip, dış ön yüzeyinde fermuarlı cebi olan, Harita cebi bulunan, matara koymak için yan ceplere sahip, ana bölümü içten bölümü, sırt kayışları ayarlı, yağmurluğu çıkartıp takılabilen 30 litre 700 gramı geçmeyen sırt çantası.

İznik'in eşsiz coğrafyasını keşfetmek için, ister tarihin en eski yollarında (İpek Yolu, Evliya Çelebi Yolu..vs) isterseniz de, sadece çok az insanın bildiği, saklı cennetlerin içinden geçen yollarda olsun, güvenle ve doğa ile iç içe dolaşabilmek için gerekli malzemeler sizin hizmetinizdedir. Aşağıda listesi verilen malzemelere ilaveten rota önerilerimiz, gruplar için bir çift telsiz ve GPS de isteğinize göre hizmetinize sunulmaktadır.

#
Ön Talep Formu
DİĞER AKTİVİTELER
FOTOĞRAF GALERİSİ

E-BÜLTEN KAYDI

Size özel fırsatlar ve indirimlerden yararlanmak için kayıt olunuz

"Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Mali desteğinde hazırlanan bu yayının içeriği Ajansın ve/veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk yararlanıcı Seyir Defteri Danışmanlık Tur. Org.Tic.Ltd.Şti'ne aittir."

Hakkımızda

Exploreiznik.com İznik'i tüm doğallıkları ve güzellikleriyle yaşamayı, koruyarak başkalarına da yaşatmayı amaçlayan, doğa ve doğallık aşığı kişiler tarafından düşünülmüş...

BIZI TAKIP EDIN!

© 2024 Explore İznik
Web TasarımıWeb Tasarımı