Alternatif
Alternatif

İznik'i Yaşamak İçin...

Kadim ve Mütevazi Başkent İznik'te ve İznik köylerinde gerçekleştireceğiniz sportif aktivitelerin yanında alternatif olarak yapabilecekleriniz ilgi alanlarınıza göre çeşitlidir. İsterseniz İznik'in ata yadigarı sanatlarını deneyimleyebilir isterseniz de tamamıyla tarihi ve doğal zenginliklerine kendinizi bırakabilirsiniz.
Peki Evliya Çelebi'nin deyimiyle İznik'in 5 mevsiminde doğanın bize bahşettiği güzelim ürünleri kendi elinizle toplayarak, kendi sofranızda konuklarınıza ikram etmek istemez misiniz? Ya İznik'in tüm bu tarihi, doğal ve sanatsal zenginliklerini kaydetmek ve o "Gizemli An" ları sevdiklerinizle paylaşmak istemez misiniz? O zaman alternatif aktiviteler için sayfa sonundaki ön talep formumuzu doldurabilirsiniz....

#

Ateşte Açan Çiçeklerle Çini Atölyesi:

Seramik nedir? Çini Nedir? Çini Yapım Aşamaları nelerdir? Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Çini Motifleri ve ve derin anlamları nedir?…Çamurundan Hamuruna, çiziminden fırınına kadar tüm aşamaları geleneksel yöntemlerle ve birlikte yapıyoruz. Deneyimleyin ...Büyülenin..

Kadim Başkent İznik (Nicaea) Antik Kent Turu:

İznik(Nicaea), Bitinya’dan Roma İmparatorluğu’na, Bizans İmparatorluğu’ndan Osmanlı İmparatorluğu’na birçok devletin başkentliğini yapmıştır.
Sadece İslam dini için değil, Hristiyanlık dini açısından da önemli olan, hatta Hristiyanlık aleminin ilk ve sonuncu ekümenik konsülüne de ev sahipliği yapmış olan kentte dinler tarihi açısından önemli eserler bulunmaktadır(Ayasofya(Orhan)Camii, ST. Neopytos Kilisesi..vb.gibi).
Misafirlerimize özel VIP araçlarımızla düzenlediğimiz şehir içi gezilerimizde, tüm bu zengin tarihin onlarca kanıtını görmeniz, dokunmanız ve tarihi solumanız mümkündür.

#
#


Taze Ötesi Bahçe Gezileri

Ağaçlar çiçek açtı, sonra çiçekler meyveye döndü. Aralık ayının sonuna kadar her an içlerine girip ilk defa sizin dokunacağınız, en taze ve lezzetli haliyle meyvelerini koparıp yiyebileceğiniz bahçeler sizi bekliyor.
Ürünlerin meyveye dönmesinin zahmetli sürecini üreticisinden dinlerken tadına bakmak eşsiz bir deneyim olacaktır.(Mayıs-Aralık)


#


Al Ver Ekonomiye Can Ver Turu

İznik’e gelmişken neler alınır? Nereden alınır? Hem kaliteli hem de doğru fiyat ile, ürünün bizzat üreticisinden ve boşa zaman harcamadan nasıl alırım? İster yöreye özel lezzetlerin nadide örnekleri için (Zeytin, Zeytinyağı, İsli Çerkez Peyniri, Su değirmeninde öğütülmüş organik undan yapılmış ekmek, Manda Yoğurdu ve peyniri..vs), isterseniz el emeği göz nuru yöresel sanat ve zanaat ürünleri için(İznik Çinisi, Müşküle İğne Oyası, El yapımı Tespih, El yapımı Meşe Fıçısı, El Yapımı Ahşap Ürünleri…vs) alış veriş yapmayı düşünüyorsanız bu turumuza katılmalısınız.
Doğru ürünü doğru fiyata ideal zamanda almanız için yardıma hazırız.


#


Doğa ve Doğal Yaşam Gezisi

En geleneksel yöntemlerle üretilmiş kendi buğday ve mısırınızı, ülkemizde nadir ayakta kalmış bir su değirmeninde en doğal haliyle öğüterek odun ateşinde kendi ekmeğinizi yapacak ve eşsiz köy kahvaltınızda ekmeğinizin tadına varacaksınız.


#


Hayat Ağacı Zeytin Deneyimi

Gündüz kendi ellerinizle topladığınız zeytinlerinizi akşam yöre insanı ile birlikte sohbet ederek ayıracak, istediğiniz lezzet ve tuz miktarı ile kendi sofralık zeytininizi yapacaksınız. Ayrıca %100 Doğal Sofralık Zeytin Nasıl Yapılır, Zeytinyağı Sabunu Nasıl Yapılır? İyi Zeytinin Sırları Nelerdir?. Gibi konular sizin için sır olmaktan çıkacak. (Ekim-Aralık Dönemi)


#
Fotoğraf Gezisi: Anı yakala unutulmaz anıların olsun

Türkiye’nin en güzel gün batımını İznik’te izleyebileceğinizi ve bunun dünyada birkaç yerde mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Peki, Evliya Çelebi’nin yüzyıllar önce dediği gibi İznik’in 5 mevsimi olduğunu ve tüm bu mevsimlerde doğanın ayrı bir güzelliğe büründüğünü biliyor muydunuz? Doğal yaşamı, köyleri, zanaat ustaları, ata yadigârı İznik Çinisi ve 4 medeniyete başkentlik yapmanın gururuyla ayakta kalmış onlarca tarihi zenginliği ile İznik hangi tür fotoğraf çekmeyi severseniz sevin, tekrar gelmeyi isteyeceğiniz bir yer olacaktır.
Fotoğraf Gruplarına özel oluşturduğumuz 1 günlük ve 2 günlük rotalarda size özel araçlarımız ile dolaşırken yanınızda sevdiklerinizle paylaşacağınız eşsiz fotoğraflarla birlikte, güzel anılar da olacak.

Ön Talep Formu
DİĞER AKTİVİTELER
FOTOĞRAF GALERİSİ

E-BÜLTEN KAYDI

Size özel fırsatlar ve indirimlerden yararlanmak için kayıt olunuz

"Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Mali desteğinde hazırlanan bu yayının içeriği Ajansın ve/veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk yararlanıcı Seyir Defteri Danışmanlık Tur. Org.Tic.Ltd.Şti'ne aittir."

Hakkımızda

Exploreiznik.com İznik'i tüm doğallıkları ve güzellikleriyle yaşamayı, koruyarak başkalarına da yaşatmayı amaçlayan, doğa ve doğallık aşığı kişiler tarafından düşünülmüş...

BIZI TAKIP EDIN!

© 2024 Explore İznik
Web TasarımıWeb Tasarımı